background

Logo Baner Header

Nasza obecność od grudnia 1996 roku na ulicach Wejherowa spowodowała, że taksówki z oznakowaniem Gryf-Taxi wrosły w krajobraz miasta. Jesteśmy jedną z najstarszych firm taksówkowych działających w tym mieście.

 

Gryf taxi mercedes

 

Nazwa „Gryf" oraz nasze barwy są ściśle związane z terenem kaszubskim. Gryf, to popularny symbol średniowiecznej Europy pochodzenia perskiego, przyniesiony przez uczestników wypraw krzyżowych. Był godłem książąt zachodniopomorskich, od nich trafił do herbów wielu miast na Pomorzu i stał się godłem całego Pomorza. Od początku ruchu kaszubskiego czarny gryf na złotej tarczy był uznawany za herb Kaszubów. Czarno-żółte barwy flagi są jego pochodną.

 

Pomysłodawcą i założycielem korporacji Gryf-Taxi jest aktualnie jeżdżący kierowca Mirosław Lubelski. Intencją założyciela, oraz kolejnych zarządów stowarzyszenia było stworzenie, promowanie i rozwój korporacji oferującej coraz wyższej jakości usługi taxi. Zdobyliśmy zaufanie mieszkańców i pomimo trudności, które nas nie ominęły, staramy się robić wszystko aby tego zaufania nie stracić. Zreorganizowane Stowarzyszenie Gryf-Taxi i jego nowy Zarząd wychodzą naprzeciw dzisiejszym wymogom Unii Europejskiej, które dotyczą rynku taksówkowego.

 

Obejmujemy swoim zasięgiem obszar Wejherowa i okolic, jesteśmy w urzędach, bankach, firmach i sklepach, jesteśmy też w centralnych punktach miasta, czyli wszędzie tam gdzie są nasi potencjalni klienci. Gryf-Taxi jest dzięki temu idealnym nośnikiem reklamy dla Państwa Firm. Od samego początku naszym głównym celem i ambicją jest zapewnienie Klientowi bezpieczeństwa oraz poczucia komfortu jazdy. Stawiamy na doświadczenie i wysoki poziom usług, o tym najlepiej świadczą Klienci, do których należą zarówno obywatele polscy, jak i zagraniczni. W skład naszej kadry wchodzą odpowiednio przeszkoleni kierowcy, którzy są otwarci na wszelkie życzenia i sugestie Klienta, dotyczące zakresu realizowanych usług.

 

Proponujemy Państwu usługi dodatkowe takie jak:

  • przesyłki kurierskie,
  • zakupy, dowóz dzieci do szkoły
  • oraz inne zlecenia nietypowe.

 

W momencie podstawienia taksówki pod wskazany adres, Klient otrzymuje drogą telefoniczną informację o jej oczekiwaniu.

 

Nigdy nie spoczywamy na laurach, dokładamy wszelkich starań, aby sprostać wymaganiom naszych Klientów.


Nasza Centrala oraz baza samochodowa są do Państwa dyspozycji 24 h na dobę.


Dołożymy wszelkich starań aby nasze usługi były jak najwyższej jakości.

 

Zarząd Stowarzyszenia Gryf-Taxi Wejherowo w składzie :
Prezes : Michał Płocki

Wiceprezes : Jan Kielas
Członek Zarządu : Marian Ciskowski

Zadzwoń